- Предишна
- Страница 1
- ...
- 12
- 13
- 14
- Следваща
Слънчевите лампи са красив и екологичен вариант за добавяне на красиви светещи акценти в градината. Светлината също така го прави по-безопасен. Не се налага да полагате кабели в градината и не е необходимо първо да монтирате осветлението.
И най-хубавото е, че тези лампи не се появяват като допълнителна позиция в сметката за електроенергия. Това е така, защото те получават енергия единствено от слънцето.
Интегрирането на слънчеви лампи в градинското осветление е лесно.
Както можете да видите: Соларните осветители имат многобройни предимства - в най-различен дизайн и за най-различни приложения.
И така, какво чакате? Осигурете на градината си най-красивата светлина и ярки акценти без допълнителни разходи за електроенергия.
Разбира се, използването на соларни лампи вече не се ограничава само до декоративни цели. Ето защо яркостта или светлинният поток на соларните лампи също варира значително. Никой не иска да осветява целия квартал с декоративни лампички от балконската маса. Но само малко осветление за настроение на градинската пътека не е достатъчно.
Ето защо яркостта е силно зависима от модела и - нека бъдем честни: не е от решаващо значение за декоративното осветление, нали? От друга страна, по-вероятно е да се използват практични модели, като например осветителни тела за пътеки и стени. Ето защо тези продукти могат лесно да достигнат до 400 лумена.
Стойността на светлинния поток може да бъде намерена директно при съответния продукт в подробностите за него. А в нашата статия-ръководство ще намерите всичко, което трябва да знаете за термина lumen._
**Декоративни: **
Практически:
Това зависи преди всичко от качеството на осветителното тяло. По-конкретно, качеството на вградената акумулаторна батерия и източника на светлина. Но също така и абсорбираната слънчева енергия. Поради това продължителността на светене е приблизително между 5 и 20 часа. Като правило обаче тя е 8 до 10 часа, с което повечето соларни лампи могат лесно да се справят.
Ако искате да е наистина просто: през слънцето. Защото без слънчевата енергия нищо не работи със слънчевите лампи. Ако искате да сте малко по-точни: чрез слънцето, соларен модул, батерия и фотоволтаичен ефект.
Соларните лампи работят независимо от реалната електрическа мрежа и са оборудвани със соларен модул и акумулаторна батерия вместо захранващ кабел. Соларният модул поглъща слънчевата светлина през деня и я преобразува в електрическа енергия чрез фотоволтаичен ефект, която след това се съхранява в батерията.
Когато се стъмни, натрупаната енергия се прехвърля към източника на светлина, така че той да светне. Автоматичен сензор за здрач автоматично превключва светлината от режим на съхранение в режим на светене.
В зависимост от времето навън и от това колко слънце може да абсорбира слънчевият модул, зареждането на слънчевата светлина също ще отнеме време. Слънцето грее ли навън в лицето ви? Или е по-скоро облачно? Или пък вали като из ведро и слънцето със сигурност няма да се появи днес?
По принцип в хубав слънчев ден количеството слънчева светлина, получено през деня, е достатъчно, за да осигури достатъчно енергия на вашата соларна лампа.
В началото обаче трябва да бъдете малко търпеливи. Но наистина само в началото. Когато соларната лампа се използва за първи път, батерията трябва да бъде напълно заредена за 2 дни или до 10 дни при лошо, облачно време. Трябва да сте търпеливи! Това обаче гарантира, че устройството и неговата технология наистина могат да осигурят максимална производителност на батерията.
Съвет за зимата: Тъй като много слънчеви лампи не са подходящи за работа през зимата и светлинният поток обикновено не е достатъчен за оптималното им зареждане, най-добре е да внесете слънчевата си лампа навътре през студените месеци. Това предпазва светлината и най-вече батерията от замръзване и други атмосферни влияния.
След това, когато слънцето залезе. В повечето случаи не е необходимо да включвате соларните лампи, за да светнат. Щом се стъмни, те се включват автоматично благодарение на вградения сензор за здрач.
Забележете: Външни източници на светлина, като например други градински лампи или улично осветление, понякога могат да попречат на работата. Поради изкуственото осветление сензорът просто възприема околността като твърде ярка, за да включи слънчевата светлина.
В допълнение към сензора за здрач, много от соларните лампи все още имат включвател и изключвател. Светлините се включват и изключват, затова винаги работят!
Да, те съществуват. Тъй като освен светещия буркан с конфитюр за градинската маса, слънчевите лампи могат да се използват и практически, например като осветление за пътеки или стени. А подобен детектор за движение е просто напълно практичен. Светлината наистина се включва само когато стъпите пред входната врата, на градинската пътека или на алеята. Но не и преди това. По този начин се запазва батерията и жизнеспособността на крушките. А ако светлината е по-дълготрайна, вие спестявате много пари и опазвате околната среда.
Трябва обаче да се уверите, че вашите храсти, дървета и цветя не растат над детектора за движение. Това може значително да влоши функционалността. Затова: спазвайте достатъчно разстояние.
*Имате ли допълнителни въпроси относно слънчевите лампи? Ако е така, можете да се свържете с нашата специализирана консултантска служба - _тук_, за да получите достъп до нашия формуляр за контакт.
Зачеркнатите цени в Lumories.bg съответстват на препоръчаната от производителя цена.
Всички цени са в лева, с 20% ДДС и без разходите за доставка